Connect with us

Siyaset

İnce’den Gençlere Sesleniş

Published

on

muharrem ince, chp, kurultay,

İnce’den Gençlere Sesleniş

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak yarışan Muharrem İnce, resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak, CHP’de olağanüstü kurultay için süreç devam ederken, gençlere ve öğrencilere seslendi. Gençlerin, başarıyla yürütülen 50 günlük kampanya sürecinin mimarları olduğuna işaret eden İnce, şu mesajı paylaştı:

“Gençliğinizin heyecanı, tazelenmiş umutlarınız, hayata pozitif bakış açınızla kampanya döneminde harika işlere imza attınız, büyük emek verdiniz. Birlikte 81 milyon Türkiye‘ye yeni bir iklim, yeni bir nefes getirdik. 50 günlük kampanyanın sonunda ‘barışacağız, büyüyeceğiz, adilce bölüşeceğiz’ inancıyla aynı anda atan 15 milyon yürek olduk.” Çok kısa zamanda ve kısıtlı olanaklarla bir kampanya süreci yaşadıklarını aktaran Muharrem İnce, şunları kaydetti: “Kampanya sürecinde bir insan olarak elbette benim de hatalarım oldu ancak ben liderliğini yaptığım 15 milyon insanımızı utandıracak, güvenini sarsacak, onların boynunu yere eğecek hiçbir hata yapmadım. Hepimizin alnı açık, yüzü paktır. Yapılan insafsız spekülasyonlar ve söylenen yalanlar bir tarafa bırakılırsa, size o gece yapmam gereken açıklama borcumu geciktirdiğimi kabul ediyorum. Önünüze sağlıklı seçim sonuçlarıyla çıkmayı çok istedim ancak benim de elimde olmayan nedenlerle yapamadım. Bu konuda sergilediğiniz destek kadar, yaptığınız eleştirilerin de başımın üstünde yeri var. Desteğiniz ve eleştirileriniz, aramızdaki samimiyetin sonucudur. Bu sonuç benim size olan güvenimi artırmaktadır. Bugün geldiğimiz noktada şunu çok net söyleyebiliriz; gelecek mutlu ve umutlu günlerin aşısını bu topraklara birlikte yaptık ve ne mutlu bize ki bu aşı tuttu arkadaşlar. Şimdi bir çiçeği, bir meyveyi büyütür gibi yine emek emek daha uzun soluklu bir maratona birlikte hazırlanma zamanı.

muharrem ince, chp, kurultay,

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak yarışan Muharrem İnce, resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak, CHP’de olağanüstü kurultay için süreç devam ederken, gençlere ve öğrencilere seslendi.

Daha önce de söylediğim gibi ‘Zafer, hazırlanmaktır.’ Ülkemizin her karış toprağında tüm insanlarımızı kapsayan, kimsenin kendisini öteki hissetmeyeceği bir hazırlık sürecinin başındayız. Bu sürecin nedeni ve kaynağı yine siz gençler olacaksınız. Gösterdiğiniz gayrete, verdiğiniz emeğe ve desteğe sonsuz saygı duyuyorum. Türkiye hepimizin Türkiye’si oluncaya dek, inancımızdan, amacımızdan, hedeflerimizden vazgeçmeyeceğim. Aşılacak engellerimiz, birlikte yaşayacağımız mutlu günlerimiz var. Hepinizin gözlerinden öperim.”

Kaynak: NTV

 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Ak Parti ve Binali Yıldırım neden İsmail Küçükkaya’yı istedi

Published

on

By

ak parti,ismail küçükkaya,binali yıldırım,ekrem imamoğlu,ortak tv programı

İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimi için Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayını programını kimin sunacağı merak edilirken sürpriz bir kararla İsmail Küçükkaya’nın TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan seçim özel programına moderatörlük edeceği duyuruldu. Neden İsmail Küçükkaya olduğu ise merak konusu oldu. Gazeteci Fatih Portakal, mevkidaşı İsmail Küçükkaya’nın; Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın ortak televizyon programının moderatörlüğünü üstlenmesi hakkında yorumda bulundu

16 Haziran’da yayınlacak olan Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım canlı yayın ortak televizyon programı hakkında yorumda bulunan Fatih Portakal, yayını kendisinin yönetip yönetmeyeceği hakkında sorular yönetildiğini söyleyerek, “İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” diye kaydetti.

İBB Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katılacağı ortak canlı yayını İsmail Küçükkaya‘nın suncağı yani moderatörlüğünü üstleneceği Ak Partili Mahir Ünal ve CHP’li Engin Altay tarafından açıklanmıştı. Bir protokelle yayının yeri, saati ve nerede yayınlanacağı da belirlendi.

İmamoğlu-Yıldırım yayını ne zaman yapılacak?

16 Haziran 2019’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak. Yayın bir frekans üzerinden yayınlanacak yani isteyen kanallar programı yayınlayabilecek.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: İKİ ŞARTIM VARDI

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında pazar günü gerçekleştirilecek ortak canlı yayın programının moderatörlüğünü yapacak olan İsmail Küçükkaya, FOX TV’nin ana haberine konuk oldu. Bunun kendisi için tarihi bir sorumluluk olduğunu belirten Küçükkaya, bu programı sunmanın kendisi için gurur verici olduğunu söyledi.

Görevi kabul etmek için iki şart sunduğunu da söyleyen Küçükkaya, “Bana bu teklif geldiğinde iki şartım olacak dedim. İki adayın da benim bu programı sunmamı istemesi ve iki partinin de benim için onay vermesi. Bu şartlar gerçekleşirse o zaman görevi kabul ederim dedim” ifadelerini kullandı.

kaynak:https://site-backlink.com/EC763

Okumaya devam et

Ekonomi

AK Parti’den EYT (Emeklilikte yaşa takılanlar) açıklaması!

Published

on

By

eyt,emeklilik,açıklama,ak parti,cumhurbaşkanı,cumhurbaşkanından açıklama

EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri! Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, EYT hakkında bir internet sitesine açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş: “Türkiye’de erken emeklilik diyebileceğimiz erken yaşlarda emekliliği kaldırabilecek bir sosyal güvenlik yapımız yok” diye konuştu. Peki, EYT yasası ne zaman çıkacak? EYT meclise ne zaman gelecek? İşte emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son gelişmeler…

EYT son durum hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş emeklilikte yaşa takılanlar hakkında, bir internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Hadi Özışık’ın “Sosyal medya gerçekten her gün bizde boğuluyoruz EYT, EYT EYT bu konuda bir şey var mı?” sorusuna yanıt veren Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamasında şöyle konuştu:

“Bununla ilgili EYT meselesi her gün yani mubalağa yazmıyorum twit attığım zaman çok sayıda kardeşimiz EYT ile ilgili yazılar yazıyor.

eyt,emeklilik,açıklama,ak parti,cumhurbaşkanı,cumhurbaşkanından açıklama

eyt cumhurbaşkanından açıklama

“EYT’yi kaldırabilecek sosyal güvenlik yapımız yok”

Hakikatten dinlediğimiz zaman bizde onların meselelerine daha yakından vakıf oluyoruz. Ama birde şunu söylüyoruz Türkiye’nin şartları var bu Türkiye’de erken emeklilik diyebileceğimiz erken yaşlarda emekliliği kaldırabilecek bir sosyal güvenlik yapımız yok.” dedi.

Hadi Özışık ise açıklamasında; “Cumhurbaşkanı buranın bir oy deposu olduğunu bildiği halde taviz vermiyor” açıklaması yapması üzerine sözlerine devam eden Kurtulmuş;

“Popülist bir politika izlemek zorunda değiliz”

“Ama biz şimdiye kadar Adalet ve Kalkınma Partisinin en temel özelliklerinden birisi olan yani popülist bir politika izlemek zorunda değiliz.

Allah korusun ülke yönetiyoruz. Yani 23 Haziran geçecek Türkiye’yi yönetmeye devam edeceğiz.” dedi.

EYT ne zaman meclise gelecek?

Hadi Özışık’ın “seçimden sonra gündeme gelebilir mi?” sorusu üzerine Kurtulmuş açıklamasında;

“O zamanki şartlar ayrı ama şu günkü ekonomik kollektörde baktığımız zaman bu meselenin çok çok zor olduğu görülüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

EYT hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan “Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız” dedi. Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT’li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini verdi.

HAYATİ YAZICI: EYT’LİLERİ HAKLI GÖRÜYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığını ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Bir vatandaşın “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili müjdeyi bekliyoruz, seçime kadar çıkacak mı?” sorusuna Yazıcı, gülümseyerek “Sizi belli açıdan haklı görüyoruz, belli açıdan imkanlara bakıyoruz, imkanlar zor. İnşallah imkanları denkleştirir öyle yaparız.” şeklinde cevap verdi.

kaynak:https://site-backlink.com/Kaq16

Okumaya devam et

Genel

Binali Yıldırım İstanbullulara vaatlerini açıkladı!

Published

on

By

binali yıldırım,siyaset,ibb,seçim,binali yıldırımın vaatleri

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim vaatlerini duyurdu. Yıldırım’ın seçilmesi durumunda İstanbul’da doğal gaza indirim yapılacak ve açma-kapama ücreti kalkacak. İSPARK ilk 1 saat için ücretsiz olacak. Yeni evlenecek her çifte 8 bin lira destek verilecek, öğretmenlere toplu taşıma ücretsiz olacak.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti il binasında televizyon ve gazete yöneticileriyle görüştü. ”Ne dediysek yaptık, yine biz yaparız” diyen Yıldırım, İstanbul’la ilgili yeni projelerini açıkladı.

İstanbul için yeni projelerin ”Aileler için yapılacaklar” bölümünde doğal gaz indirimi ve aile desteği var. Yıldırım’ın vaatleri arasında İGDAŞ, İSKİ ve İSPARK’la ilgili de yeni düzenlemeler yer alıyor, ev kadınları ve engelliler için de projeler düşünüldü. Projelerde öğretmenler de unutulmadı. Yıldırım’ın yeni projeleri arasında ”Gençlik Destek Paketi” de var. ”İstanbul İstihdam Paketi”nde de genç ve işsizlere yeni destekler geliyor.

Yıldırım’ın vaatleri şöyle:

DOĞAL GAZA YÜZDE 10 İNDİRİM

YENİ EVLENENLERE DESTEK VERİLECEK

ÖĞRETMENLERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK

ÖĞRENCİLERE MÜZE VE TİYATROLAR ÜCRETSİZ OLACAK

GENÇLERE 100 BİN LİRAYA KADAR SERMAYE VERİLECEK

 

kaynak:https://site-backlink.com/UAtD4

 

 

Okumaya devam et

Son Trend'ler