Connect with us

Gündem

İkinci Çiftlik Bank vurgunu! Bu da ‘Anadolu Farm’

Published

on

Piyasadan yarım milyardan fazla para topladığı ortaya çıkan Çiftlik Bank’ın, sanal ponzi oyunlarında buzdağının görünen kısmı olduğu ortaya çıktı. Araştırmalara göre, hâlâ faaliyette olan 120’den fazla sanal çiftlik oyunu bulunuyor. Anadolu Farm, Çılgıninekler, Sütbank, Galeribank, Yeşilbank, Çiftlikshop, Bizimtavuklar, İmecebank, Gerçekçiftçi gibi sanal oyunlar da Çiftlik Bank benzeri yapılanma içinde. Ancak bu markalardan biri olan Anadolu Farm’ın üye sayısı ve topladığı iddia edilen para neredeyse Çiftlik Bank ile yarışacak düzeyde.

Kayseri merkezli Ekolium A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren ve yılda yüzde 300’e varan oranlarda kâr vaat eden Anadolu Farm’ın bir yılda 200 milyon TL para topladığı öğrenildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın incelemeye aldığı, 44 bin üyesi bulunan sistemde 2 hafta önce tüm ödemeler durdu. Anadolu Farm’ın, Çiftlik Bank ile söylem benzerliği dikkat çekiyor. İnceleme başladıktan sonra üye ödemelerini günlükten haftalığa çıkaran ve sonra da durduran Anadolu Farm’ın üyelerini “İnceleme nedeniyle hesaplarımız bloke edildi. Bu yüzden ödeme yapamıyoruz” şeklinde oyaladığı görüldü.

Bir Anadolu Farm bayisi aynı zamanda Çiftlik Bank mağduru çıktı. Çiftlik Bank’a 190 bin TL kaptırdığını belirten bayi, ancak Anadolu Farm’a hâlâ güvendiğini belirtti.

KAYNAK:cnnturk

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bakanlık uyardı bu ürünleri alırken dikkat edin!

Published

on

By

bakanlık,ürün,kıyma

Tarım Bakanlığı, gıda alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı: Buzdolaplarını kontrol edin, ambalajsız ürün almayın, bütün tavuk tercih edin, balığı koklayın, kıymayı parça etten çektirin

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin özel bir broşür hazırladı. Broşürde ambalajsız ya da ambalajı bozulmuş besinlerin satın alınmaması, ambalajın bombeleşmemiş olmasına dikkat edilmesi, etiketi tahrip olmuş, yazıları okunmayan ürünlerin kesinlikle satın alınmaması gerektiği uyarısında bulunuldu.

bakanlık,ürün,kıyma

Bakanlık uyardı

ALO 174’Ü UNUTMA

Bununla birlikte vatandaşların, gıda ürünlerine ilişkin her türlü ihbar ve şikayetlerini alo 174 Gıda Hattı’nı arayarak iletebileceklerine de dikkat çekildi. şikayetler sonucunda Bakanlığa bağlı il ve ilçe resmi kontrol görevlilerince en kısa sürede denetimlerin yapılacağı da kaydedildi.

BUNLARA DİKKAT!

● Kaynağı bilinmeyen, denetimsiz sokak sütü satın alınmamalı.

● Pastörize ve uzun omurlu sütler tercih edilmeli.

● Denetimsiz çiğ sütten yapılmış, salamura edilmemiş ve olgunlaştırılmamış peynir satın alınmamalı.

● Kırık, çatlak, kirli yumurtalar satın alınmamalı ve yumurtalar kullanmadan önce yıkanmalı.

● Besinlerin bulunduğu buzdolabı ve derin dondurucuların sıcaklık ölçerlerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli. ● et ve süt ürünlerinde son tüketim tarihi, diğer ürünlerde ise tavsiye edilen tüketim tarihi mutlaka kontrol edilmeli.

● Etiketi tahrip olmuş, okunmayan ürünler satın alınmamalı.

● Bakanlık tarafından verilen ‘İşletme kayıt numarası’ bulunan besinler tercih edilmeli.

● Etlerin kendine has koku, renk, görünümünün olmasına ve damgalı olmasına dikkat edilmeli

● Hazır kıyma yerine parça etten çektirilen kıyma, parça tavuk yerine bütün tavuk tercih edilmeli.

● Tahıl, kuru baklagiller, sert kabuklu yemişler ve yağlı tohumlar küflü, böcek yenikli olmamalı.

● Balığın kendine has kokusunun olmasına, pullarının parlak, gözlerinin berrak ve hafif kabarık, solungaçlarının kapalı ve koyu kırmızı renkte olmasına dikkat edilmeli.

kaynak:https://www.egehaber.com/gundem/bakanlik-uyardi-bu-urunleri-alirken-dikkat-h274152.html

Okumaya devam et

Gündem

Şırnak’tan çok acı haber

Published

on

By

yaralı,şehit,şırnak

Şırnak’tan çok acı haber! Şehit ve yaralımız var…

Şırnak’ın Cudi dağı bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından daha önceden tuzaklanan EYP infilak etti. Patlama sonucunda 1 askerimizin şehit olduğu ve 1 askerimizin de yaralandığı ifade edildi.

yaralı,şehit,şırnak

Şırnak’ta acı haber

Cudi dağı bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından daha önceden tuzaklanan EYP’nin infilak etmesi sonucu 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin yaralandığı bildirildi.

Şırnak’ın Cudi dağı bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından daha önceden tuzaklanan EYP’nin infilak etmesi sonucu 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin yaralandığı bildirildi.

kaynak:https://www.egehaber.com/gundem/sirnak-tan-cok-aci-haber-sehit-ve-yaralimiz-var-h274214.html

Okumaya devam et

Gündem

Müjdat Gezen’e Zorla getirilme kararı

Published

on

By

Müjdat Gezen,burhan kuzu,zorla getirilme kararı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu’ya hakaret ettiği gerekçesi hakkında açılan davaya mazeretsiz katılmayan Müjdat Gezen hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.

Müjdat Gezen,burhan kuzu,zorla getirilme kararı

Müjdat Gezen’e kötü haber!

Okumaya devam et

Son Trend'ler