Connect with us

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir hamlesi!

Published

on

cumhurbaşkanı erdoğan,cumhurbaşkanı,erdoğan,izmir,Buca,Urla,izmir özelleştirme,Özelleştirme,buca özelleştirme,urla özelleştirme,izmir haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan flaş İzmir hamlesi geldi. Erdoğan, İzmir’in Buca ve Urla ilçesinde bazı bölgelere yönelik özelleştirme kararı aldı. Flaş gelişmenin detaylar haberimizde..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’i yakından ilgilendiren 2 özelleştirme kararına imza attı. Buca ve Urla’yı kapsayan özelleştirme kararlarında önemli ayrıntılar dikkat çekti.

ERDOĞAN’DAN FLAŞ HAMLE!

Erdoğan, Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programında bulunan mülkiyeti Sümer Holding A.Ş. ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen TTA Gayrimenkul A.Ş. adına Buca’da kayıtlı taşınmazları özelleştirmek için hamle yaptı.

cumhurbaşkanı erdoğan,cumhurbaşkanı,erdoğan,izmir,Buca,Urla,izmir özelleştirme,Özelleştirme,buca özelleştirme,urla özelleştirme,izmir haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir hamlesi!

ORADA ENGEL BULUNMUYOR

Arazilerin ticaret alanı, belediye hizmet alanı, genel otopark alanı, park ve yol şeklinde kullanımının önünde bir engel bulunmuyor. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planı onaylanırken kararın gereğini uygulama yetkisi ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na verildi.

URLA’DA 5 PARSEL…

Erdoğan ayrıca Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programında bulunan mülkiyeti Maliye Hazinesine kayıtlı olan ve Urla’da yer alan taşınmazlar için de karar aldı. Arazilerin kentsel gelişme alanı, ticaret-turizm-konut alanı, günübirlik tesis alanı, lise alanı, park, kuru dere yatağı ve yol noktasında kullanım kararları getirildi. 1/100000 ve 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 Uygulama İmar Planı Değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazların reddedildiği belirtildi. Kararların yerine getirilmesi hususunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkili kılındı.

kaynak:https://www.egehaber.com/izmir/cumhurbaskani-erdogan-dan-izmir-hamlesi-buca-ve-urla-da-h276743.html

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Mansur Yavaş’ın atadığı yönetime engel

Published

on

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, başkanlık koltuğuna oturmasının ardından atadığı Ankara Halk Ekmek Yönetim Kurulu, Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından onaylanmadı.

31 Mart’ta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, Halk Ekmek için harekete geçti. Yavaş, Halk Ekmek’eyönetim kurulu atadı. Yavaş’ın bu ataması Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından onaylamadı.

Yeniçağ’da yer alan habere göre konuya ilişkin açıklama Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Öztürk, “Yönetim kurulu kararlarımızı işleyebileceğimiz karar defteri eski yönetim ve atadıkları idareciler tarafından bizlerden kaçırılarak, hukuksuz bir şekilde önümüz kesilmeye çalışılmıştır” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Öztürk, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Cumhuriyetin başkenti güzel Ankara’mızda halkın kararı ve iradesiyle 31 Mart tarihi itibariyle yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni dönem, halktan alınan yetkinin, belediyemizin bütün kurum ve kuruluşlarına şeffaflık, hukuka uygunluk, verimlilik, çalışkanlık, üretkenlik, dürüstlük gibi ilkelerin yansımasıyla tecelli edecektir.

“BU YETKİ KANUNUN GEREĞİDİR”

Hiç kuşkusuz Büyükşehir belediyesinin temsil yetkisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ındır. Bu yetki hem kanunun gereği, hem de halkın talebinin doğal bir sonucudur. Bu çerçevede; 25 yıldır belediye şirketlerinin yönetimi, Ankara Büyükşehir belediye başkanının inisiyatifiyle belirlenmiştir. Hal böyleyken, belediye şirketlerinde yönetimleri devretmemek için direnmek, farklı yöntemler denemek, hukuksuz olduğu kadar, halkın iradesine de saygısızlıktır.10.06.2019 tarihinde yapılan Ankara Halk Ekmek genel kurulu ile şirketin yönetim kurulu değişmiş, halka daha iyi hizmet verme, daha kaliteli ürünler sunma, daha düşük maliyetle çalışma, daha verimli hareket etme misyonunu kendine şiar edinmiş bir yönetim belirlenmiştir.

“HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE ÖNÜMÜZ KESİLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR”

Ancak ne acıdır ki, Ticaret Sicil Müdürlüğü tartışmalı bir kararla yönetimimizi tescil etmeme yoluna gitmiş, bu karara rağmen dahi iç işleyişte meşruluğu tartışmasız olan yönetim kurulu kararlarımızı işleyebileceğimiz karar defteri eski yönetim ve atadıkları idareciler tarafından bizlerden kaçırılarak, hukuksuz bir şekilde önümüz kesilmeye çalışılmıştır.

“HUKUKSUZ ENGELLEME KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR”

Her ne sebeple olursa olsun; ister geçmiş dönemin ortaya çıkabilecek sorunlu işlerini gizleme gayreti, ister abartılı yüksek maaşları bir süre daha alabilme çabası, isterse sadece yetkisini halktan alan bir yönetimi çalıştırmama niyeti olsun, bu hukuksuz engelleme kabul edilebilir, hoş görülebilir nitelikte değildir.

Kaynak: https://site-backlink.com/lunL8

Okumaya devam et

Güncel

Yemeksepeti CEO’sunun Binali Yıldırım paylaşımına tepkiler büyüyor

Published

on

emeksepeti’ni yaklaşık 600 milyon dolarlık bir bedelle yabancı yatırımcıya satan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın İBB Başkan Adayı Binalı Yıldırım hakkında tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

‘HİÇ MOUSE KULLANMAMIŞ BİRİ’

Aydın, Binali Yıldırım’ın “Teknoloji ile aram iyidir” sözüne göndermede bulunarak, “Hiç mouse kullanmamış birinin teknoloji ile arası nasıl iyi olabilir ki” dedi.

‘YEMEKSEPETİ’NE BOYKOT ÇAĞRISI’

Aydın’ın paylaşımı kısa sürede büyük tepki çekerken, Twitter’da #yemeksepetiboykot TT oldu.

Nevzat Aydın tepki çeken tweeti şöyle; 

kaynak: https://site-backlink.com/ZCDKH

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’dan Yıldırım’a eleştiri

Published

on

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran İstanbul seçimine ilişkin konuştu. Erdoğan, AK Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın internet vaadi eleştirdi. “Bunları vaadetmekle mi biz gençliği yanımıza çekeceğiz? Otobüslerin ücretsiz olması, ücretsiz internet acaba bunlarla mı belediyeciliği tanımlayacağız? Ben belediyeciliği bununla tanımayı gerçekçi bulmuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya ve TV ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkanlar şu şekilde:

ORTAK YAYIN

“Ben yayını beğenmedim. Bir defa yayında objektif bir yönetim anlayışı yoktu. Burada dakikalardan soru soruş şekillerine varıncaya kadar ciddi bir tarafgirlik sözkonusuydu. Bu tarafgirlikle kalmayıp bir de tabii sonradan çünki o soru soruş şekillerinde bile bazı tarafgirlikler çok somut ortaya çıkıyordu. Örneğin moderatör CHP adayına ‘Başkan’ öbür taraftan Yıldırım’a ‘Başkan adayı’ demesi gözümüzden kaçmadı. İki adayın konuşma süresinde eşitsizlik göze çarptı. Güya çok dikkatli takip edilmesine, ‘buna çok dikkat edeceğim, her iki adaya dikkatle süreleri kontrol edeceğim’ demesine rağmen buna dikkat edilmemiştir. Mesela sayın Yıldırım’a 4 dakika daha az süre tanınmıştır. Bunların hepsini dakika dakika bizler masaya yatırdık. Sayın Yıldırım’ın sözleri zaman zaman kesilmiş, rakibinin ise böyle bir sıkıntısı olmamıştır. Özellikle 10 kez CHP adayının müdahaleye uğradığını görüyoruz ama Yıldırım’ın 26 kez sözü kesildi. Moderatörün karşısındaki konuşmacılar, konuşması ne kadar kesilirse o denli sunumunu kaybeder, o akış ortadan kalkar. Burada da maalesef bunu yaşadık”

kaynak: https://site-backlink.com/9sAv6

Okumaya devam et

Son Trend'ler