Connect with us

Avrupa

Çiftlik Bank’ın Tosunu Brezilyaya Getirtti

Published

on

çiftlik bank, mehmet aydın, bitcoin, dubai

Çiftlik Bank’ın Tosunu Brezilyaya Getirtti

Mehmet Aydın, Çiftlik Bank vurgunuyla yüz binlerce kişiyi dolandırdı. Yurt dışına kaçtı, eşi Sıla’dan boşanmak için de herşeyi yaptı. Mahkeme işlemlerini başlatması için Kıbrıs’tan bir noteri Brezilya’ya getirttiği ortaya çıktı! Soruşturma kapsamın da tutuklanan Kalender Kemal sorgusun da Mehmet Aydın ile geçtiğimiz mart ayın da Brezilya’da yaptığı son görüşmeyi anlattı. Kemal, Aydın’ın eşi Sıla’dan boşanmak için kendisinden bir noter istediğini anlattı. Buna göre Mehmet Aydın, Kalender Kemal ile 5 ve 8 mart tarihlerinde bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşme de Aydın, Kalender Kemal ve Cudi Cumhur’u görüşmek için Brezilya’ya çağırdı. Gelirken birde noter getirmelerini istedi. Kalender Kemal, Beşiktaş’ta görüştüğü bir noterden kendileriyle Brezilya’ya gelmesini istedi. Ancak noter bunu kabul etmeyince yeni plan başladı. Bunun üzerine Kemal, bir mali müşavir aracılığıyla Kıbrıs’taki bir notere ulaştı. Bu noter Brezilya’ya gitmeyi kabul edince yolculuk başladı.

çiftlik bank, mehmet aydın, bitcoin, brezilya, mehmet aydın noteri brezilyaya getirtti

Mehmet Aydın, Çiftlik Bank vurgunuyla yüz binlerce kişiyi dolandırdı. Yurt dışına kaçtı, eşi Sıla’dan boşanmak için de herşeyi yaptı. Mahkeme işlemlerini başlatması için Kıbrıs’tan bir noteri Brezilya’ya getirttiği ortaya çıktı! Soruşturma kapsamın da tutuklanan Kalender Kemal sorgusun da Mehmet Aydın ile geçtiğimiz mart ayın da Brezilya’da yaptığı son görüşmeyi anlattı.

Grup, Mehmet Aydın’ın temin ettiği biletle soluğu Brezilya’da aldı. Ekip, Sao Paulo’da, Mehmet Aydın’ın da kaldığı otele yerleşip çalışmaya başladı. Aydın, birgün sonra ağabeyi Fatih ile birlikte otele gelip ekiple toplantı yaptı. Mehmet Aydın ve Fatih Aydın, notere eşlerinden boşanmak için vekaletname verip gerekli işlemlerin yapılması için düğmeye bastı. Ayrıca, Kıbrıs’ta kurdukları firmanın hesabında ki 4 milyonunda çekilmesi içinde notere vekalet verdi. Kemal görüşme de kendisinin Aydın’dan alacaklarınında konuşulduğunu anlattı. Bu arada Sıla Aydın, Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Aydın ifadesin de Mehmet Aydın’ın tüm yöntemlerini tek tek anlatmıştı.

 

 

 

Kaynak: Hürriyet

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa

Ay’da yaşam olabilir: İsrail’in Ay’a çakılan aracındaki su ayıları

Published

on

İngiltere‘de yayımlanan The Guardian gazetesinin bilim editörü Ian Sample, İsrail‘in Ay’a çakılan uzay aracı Beresheet’te binlerce su ayısı olduğunu yazdı.

Dünyanın en dayanıklı canlısı olarak görülen su ayıları uzay koşullarında bile hayatta kalabiliyor.

Sample bu haberi “Ay’da yaşam bulma ihtimali arttı. Fakat bu canlılar uzaylı değil, uzay aracı Aya’a çarptığında ortaya saçılan canlılar” ifadeleriyle duyurdu.

Su ayılarını Beresheet’e yükleyen, ABD merkezli Arch Mission Foundation’dı. Örgütün amacı, dünyanın gelecekte yaşanamaz hale gelmesi durumunda yaşanabilecek bir başka gezegen yaratmak.

Örgütün kurucusu Nova Spivack “Bizim kargomuz o görevden sağ çıkan tek şey olabilir” dedi.

Tardigrad ya da daha yaygın olan ismiyle su ayısının yaklaşık 520 milyon ila 100 milyon yıldır yaşadığı düşünülüyor. 150 derece sıcaklığa ve -272 derece soğuğa dayanabilen su ayıları dinazorların ortaya çıktığı ve yok olduğu dönemlerde de yeryüzündeydi.

Gelişmeyi birinci sayfasından duyuran The Guardian’a konuşan Edinburgh Üniversitesi’nden astrobiyolojist doktora öğrencisi Philippe Reekie, su ayılarının Ay’da hayatta kalmaması için hiçbir neden olmadığını söyledi.

Okumaya devam et

Avrupa

Trump’ın seçim reklamı videosundaki oyuncu İzmirli çıktı

Published

on

ABD Başkanı Trump’ın yeniden seçilme kampanyası için Facebook’a verilen reklamlarda gerçek Trump taraftarlarının değil hazır videolardaki modellerin kullanıldığı ortaya çıktı. Hatta bunlardan birindeki Washingtonlu Thomas’ın videosunun İzmir’de, çalıştığı dükkanın fotoğrafının Tokyo’da montajlandığı ortaya çıktı.

Donald Trump‘ın 2020 seçim kampanyası için Facebook‘ta yayımlanan reklamlarda gerçek destekçiler denilerek modellerin kullanıldığı ve hatta ABD’de bir iş yeri diye Japonya’da bir dükkan önünün montajlandığı ortaya çıktı.

“BAŞKAN TRUMP MUHTEŞEM İŞ ÇIKARIYOR”

Trump Amerika’yı yeniden Muhteşem Yapıyor Komitesi’nin geçen ayın sonunda Facebook’ta yayımladığı reklamlar Trump’ın konuşmalarından alıntılarla başladıktan sonra gülümseyen modellerin görüntüleri eşliğinde üstsesler konuşuyor.

Birinde bir kadın üstses “Başkan Trump muhteşem iş çıkarıyor, ondan daha iyi bir ABD Başkanı hayal edemiyorum” diyor. Eşlik eden görüntüde sarışın bir kadın bir plajda yürürken ‘Florida’dan Tracey’ altyazısı okunuyor.

WASHİNTON’DAN THOMAS VİDEOSU İZMİR’DE ÇEKİLMİŞ

İkincisinde bir erkek üstses “Başkan Trump, ailesi ve yönetimine güç ve bilgelik için yüce tanrıdan duacıyız. Tanrı razı olsun” diyor. Videoda sakallı hipster görünümlü bir erkek bir kahve dükkanı tezgahına yaslanırken ‘Washington’dan Thomas’ altyazısı çıkıyor.

Ancak gazeteci Judd Legum ve ardından AP haber ajansı, videoların, ajansların talep olduğunda arz etmek üzere hazırladığı görüntüler olduğunu ortaya çıkardı. Yani ücretini ödeyen herhangi biri satın alabiliyor.

ABD’nin Florida eyaletinden olması gereken Tracey, hazır videonun betimlemesine göre, aslında Akdeniz sahilinde yürüyor.

‘Washington’dan Thomas’ videosu aslında Türkiye’nin İzmir şehrinde çekilmiş.

Getty ajansının hazır fotoğraf arşivine göre Thomas’ın çalıştığı Washington’daki kahve dükkanı diye gösterilen mekan, Japonya’nın başkenti Tokyo’daki bir dükkanın önü.

Üstses eskiden Demokratlara oy verirken Trump seçmeni haline geldiğini, çünkü sınırların güvenlik altına alınması gerektiğini söylerken, ‘Teksaslı AJ’ yazısı eşliğinde kameraya bakan Hispanik erkek de yine ajans fotoğraf arşivinden.

Gazeteciler, ABD Trump taraftarlarından geçilmezken, Başkan’ın yeniden seçilme kampanyasının bir ayağında niye parayla satın alınan hazır videoların kullanıldığına mana veremedi.

KAMPANYAYA 392 BİN DOLAR HARCANDI

Videolarda ‘Gerçek belge. Aktör canlandırması’ diye kısa süreliğine bir uyarı çıkıyor. Reklamların içinde Trump’ın söyleminden “YALAN HABER medyasından sürekli yalan yayını yapılmasına rağmen benim popülerliğim her zamakinden yüksek düzeyde” gibi alıntılar veriliyor.

Facebook Reklam Kitaplığı’na göre 24-30 Haziran arası yayımlandıktan sonra artık kullanımdışı olan bu reklamların dağıtımı, en çok Teksas, Florida ve Kaliforniya eyaletlerini hedef alacak şekilde yapıldı. Bunların bir hafta Facebook’ta yayımlanmasına Trump kampanyası 392 bin dolar harcadı.

Kaynak: https://www.haberler.com/trump-in-secim-kampanyasi-videolarindaki-12208813-haberi/

Okumaya devam et

Avrupa

ABD’de Bağımsızlık Günü kutlamalarına Trump damgası

Published

on

ABD’nin bağımsızlığını kazanmasının 243. yıl dönümü, ülke genelindeki törenlerle kutlandı. Başkent Washington’da ABD Başkanı Donald Trump’ın isteği doğrultusunda düzenlenen kutlamalarda, tankların geçişinin yanı sıra savaş uçaklarının gösteri uçuşu dikkati çekti. Trump, 70 yıl sonra Lincoln Anıtı önünde halka seslenen ilk başkan olarak tarihe geçti.

Okumaya devam et

Son Trend'ler