Connect with us

Avrupa

Çiftlik Bank’ın Tosunu Brezilyaya Getirtti

Published

on

çiftlik bank, mehmet aydın, bitcoin, dubai

Çiftlik Bank’ın Tosunu Brezilyaya Getirtti

Mehmet Aydın, Çiftlik Bank vurgunuyla yüz binlerce kişiyi dolandırdı. Yurt dışına kaçtı, eşi Sıla’dan boşanmak için de herşeyi yaptı. Mahkeme işlemlerini başlatması için Kıbrıs’tan bir noteri Brezilya’ya getirttiği ortaya çıktı! Soruşturma kapsamın da tutuklanan Kalender Kemal sorgusun da Mehmet Aydın ile geçtiğimiz mart ayın da Brezilya’da yaptığı son görüşmeyi anlattı. Kemal, Aydın’ın eşi Sıla’dan boşanmak için kendisinden bir noter istediğini anlattı. Buna göre Mehmet Aydın, Kalender Kemal ile 5 ve 8 mart tarihlerinde bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşme de Aydın, Kalender Kemal ve Cudi Cumhur’u görüşmek için Brezilya’ya çağırdı. Gelirken birde noter getirmelerini istedi. Kalender Kemal, Beşiktaş’ta görüştüğü bir noterden kendileriyle Brezilya’ya gelmesini istedi. Ancak noter bunu kabul etmeyince yeni plan başladı. Bunun üzerine Kemal, bir mali müşavir aracılığıyla Kıbrıs’taki bir notere ulaştı. Bu noter Brezilya’ya gitmeyi kabul edince yolculuk başladı.

çiftlik bank, mehmet aydın, bitcoin, brezilya, mehmet aydın noteri brezilyaya getirtti

Mehmet Aydın, Çiftlik Bank vurgunuyla yüz binlerce kişiyi dolandırdı. Yurt dışına kaçtı, eşi Sıla’dan boşanmak için de herşeyi yaptı. Mahkeme işlemlerini başlatması için Kıbrıs’tan bir noteri Brezilya’ya getirttiği ortaya çıktı! Soruşturma kapsamın da tutuklanan Kalender Kemal sorgusun da Mehmet Aydın ile geçtiğimiz mart ayın da Brezilya’da yaptığı son görüşmeyi anlattı.

Grup, Mehmet Aydın’ın temin ettiği biletle soluğu Brezilya’da aldı. Ekip, Sao Paulo’da, Mehmet Aydın’ın da kaldığı otele yerleşip çalışmaya başladı. Aydın, birgün sonra ağabeyi Fatih ile birlikte otele gelip ekiple toplantı yaptı. Mehmet Aydın ve Fatih Aydın, notere eşlerinden boşanmak için vekaletname verip gerekli işlemlerin yapılması için düğmeye bastı. Ayrıca, Kıbrıs’ta kurdukları firmanın hesabında ki 4 milyonunda çekilmesi içinde notere vekalet verdi. Kemal görüşme de kendisinin Aydın’dan alacaklarınında konuşulduğunu anlattı. Bu arada Sıla Aydın, Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Aydın ifadesin de Mehmet Aydın’ın tüm yöntemlerini tek tek anlatmıştı.

 

 

 

Kaynak: Hürriyet

Avrupa

Tarihi eseri internetten 150 TL’ye satışa çıkardılar

Published

on

Genelde ikinci el eşyaların satıldığı bir internet sitesinde tarihi yapıya ait mimari parçanın satılmasına arkeologlar büyük tepki gösterdi. 150 liradan satışa çıkarılan tarihi eserin Roma dönemine ait olduğu belirtildi.

İkinci el eşyaların satıldığı internet sitesinde ‘Beyaz ve siyah ahşap sandık kutusu’ başlığıyla tarihi yapıya ait parçanın satılması, arkeologların tepkisini çekti. Üzerinde Latince yazıların bulunduğu ve Roma dönemine ait olduğu belirtilen mimari parçanın, 150 liradan satışa çıkarıldığı görüldü.

“DEFİNECİLİĞE YÖNELİK YASAL BOŞLUKLAR VAR”

Arkeologlar Derneği Başkanı Dr. Soner Ateşoğulları, olumsuz bir durumla karşı karşıya olduklarını söyledi. “Olacak iş değil” diye tepki gösteren Ateşoğulları, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerekeni derhal yapmalı ve satışa engel olmalıdır. Defineciliğe yönelik yasal boşluklar var. İnsanlar bundan yüz buluyor. Defineciliğin önlenmesi lazım. Yasaların düzeltilmesi lazım ve cezaların artırılması gerekiyor. Kaçak kazıları takip eden bir mekanizmadan yanayız. Müzeler bu işi yapıyor ancak araç ve eleman yetersizliği var. Son dönemde bu işin çok arttığını görüyoruz. Dernek olarak çok rahatsızız. Medyanın da defineciliği özendirmemesi lazım” dedi.

kaynak:https://www.haberler.com/internetten-150-liraya-satilik-tarih-11845238-haberi/

Okumaya devam et

Avrupa

Cami saldırısından yeni görüntüler ortaya çıktı! Türk vatandaşı çekti

Published

on

Yeni Zelanda’da iki camiye gerçekleştirilen terör saldırısında yaralılar arasında bulunan Türk vatandaşı Mustafa Boztaş’ın saldırıdan saniyeler sonra çektiği görüntüler ortaya çıktı. Dehşet anlarını anlatan Boztaş, “2-3 saniye geç kalsaydım ölmüştüm” dedi.

Yeni Zelanda’da cuma günü iki camiye gerçekleştirilen saldırıda 50 kişi hayatını kaybederken, yaralılar arasında Türk vatandaşları da vardı. Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Türk vatandaşı Mustafa Boztaş’ın saldırıdan saniyeler sonra camiden kaçarak hayatta kalmayı başardığı o anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Boztaş’ın kaçtıktan sonra çektiği görüntülerde, kalçasından yaralandığı ve vücudunun kanlar içinde kaldığı görüldü. Görüntülerde Boztaş’ı o halde görünce yere uzanmasını söyleyen bir kişi, yaralı Türk vatandaşına yardım gelmesini sağlıyor.

“PENCEREYİ KIRAMADIK, HEPİMİZE ATEŞ ETTİ”

Hastanede tedavi altına alınan Boztaş, yaşadığı dehşet dolu anları anlattı. Olayın son derece üzücü olduğunu belirten Boztaş, eğitim için bir ay önce Christchurch’e geldiğini ifade ederek, on yıldır Yeni Zelanda’da yaşadığını dile getirdi. Boztaş, “Camiye gelmiştim. Hocayı dinliyordum. O anda 2-3 silah sesi duydum. İlk başta deprem oldu sandım. Christchurch’te deprem çok sık oluyor. Herkesin kaçtığını gördüm, ben de kaçtım. İlk önce pencereyi kıramadık, orada sıkıştık. Hepimize ateş etti” ifadelerini kullandı.

Kurşunun kalçasına geldiğini anlatan Bostaş, “Ses kesildi, o anda pencereyi elimle kırdım, elim kesildi. 2-3 saniye geç kalsaydım ölmüştüm. Dışarı çıktım. Gözleri açık birini gördüm, hayata geri getirmeye çalıştım ama yapamadım, gözlerini kapattım. Silah sesleri artınca uzaklaştım” ifadelerini kullandı.

“CİĞERLERİM PARÇALANDI”

Boztaş’ın yanında kalan annesi ise gözyaşlarına hakim olamayarak, “Ciğerlerim parçalandı” dedi. Oğlunu akşam eve beklediğini ifade eden anne Boztaş, o anları gözyaşları içinde anlattı. Oğlu ile telefonda konuştuğunu, oğlunun cuma namazı sonrası eve geleceğini söylediğini anlatan Boztaş, “15-20 dakika sonra haber geldi. ‘Bacağımdan vuruldum’ diye aradı beni. Hemen koştuk geldik buraya” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/1299076/Yeni_Zelanda_daki_yarali_Turk_saldiridan_saniyeler_sonra_goruntulendi.html

Okumaya devam et

Avrupa

Yeni Zelanda’daki Cami Saldırısı Sonrası Dehşete Düşüren Görüntüler Ortaya Çıktı

Published

on

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda, 40 kişi yaşamını yitirirken 48 kişi de yaralandı. Saldırganın saldırı anını sosyal medyadan canlı olarak yayınladığı ortaya çıkarken, saldırı sonrası yaşanan can pazarı da dehşet anlarının boyutunu gözler önüne serdi.

SALDIRI ESNASINDA CAMİDE 200 KİŞİ VARDI

Hagley Park bölgesindeki Al Nur Camisi içerisine silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında camide, cuma namazı için 200 kişinin bulunduğu belirtildi. El Nur Camisi’ndeki görgü tanıkları, saldırgandan kaçıp, canlarını kurtarmaya çalıştıklarını anlattı. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentinde 2 camiye düzenlenen saldırılarda 40 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

SİLAHLI SALDIRGAN CAMİYE GİRİP ART ARDA ATEŞ AÇTI

Silah seslerinin, Linwood Mahallesinde bulunan bir camiden daha duyulduğu belirtildi. Görgü tanıkları siyah giyimli uzun namlulu silahı olan bir saldırganın camiye girdiğini art arda ateş etmeye başladığını söyledi.

KAYNAK: https://www.sabah.com.tr/webtv/dunya/son-dakika-haberi-yeni-zelandada-camiye-silahli-saldirinin-katliam-goruntuleri-ortaya-cikti

Okumaya devam et

Son Trend'ler