Anasayfa / Dünya / Sağlık / Daima Yeşil ve Hayat Dolu! Doğanın Mucizesi Biberiye Sabunu

Daima Yeşil ve Hayat Dolu! Doğanın Mucizesi Biberiye Sabunu

Akdeniz çevresinde yetişen ve daima yeşil kalmasıyla bilinen biberiye, hem sağlık alanında hem de kozmetik sektöründe nimetlerinden bolca faydalanılan bir bitki. Biberiye çiçeklerinden şurup yapıldığı gibi, esansı ile kolonya, yapraklarından da yağ elde ediliyor. Biberiye çayı, sindirim sistemi konusunda oldukça yardımcı olurken, yine ondan üretilen sabununun da dermatolojik olarak pek çok faydası bulunuyor.

 Biberiye sabununun antibakteriyel özelliği cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı olurken sivilceler konusunda da güçlü bir yardımcı olarak görev yapıyor. Yağlı deride son derece olumlu sonuçlar almaya yarayan biberiye sabununun mikroplardan arınmak için de oldukça faydalı olduğu bilinen bir gerçek.

Yağlı saçlar, biberiye sabunu ile çözüme kavuşabilecek cilt sorunlarının başında geliyor. Saçı yağdan arındıran özelliği kepeğe karşı da son derece güçlü bir arındırıcı olma özelliği taşıyor. Biberiye, çabuk kırılan, cansız ve mat görünümlü saçlara canlılık verirken, yavaş uzayan saçlar için de kullanılıyor. Saç köklerini güçlendirdiğinden, dökülmeyi azaltmak konusunda da köklere destek veriyor.

Biberiye sabununun yaraları iyileştirme özelliği medikal endüstri tarafından da bolca kullanılmasına sebep oluyor. Biberiye sabunu, tahrişi azaltan yapısı ile egzama sıkıntısı yaşayan ciltlerde de güvenle kullanılabiliyor. Ayrıca uçuk tedavisinde de bu sabunu kullanarak başarılı sonuç almak mümkün.

 Selülit sorunları için de kullanılan biberiye sabununu, sert bir bitkili lifi ile dairesel masajlar yaparak kullanmak gerekiyor. Hücre yenileyici özelliği yağ çözücü etkisi ile birleştiğinde biberiye sabununun canlandırıcı ve uyarıcı etkisi tüm vücuda büyük bir tazelik veriyor.

Biberiye sabunu tüm cildinize ve saçlarınıza gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz doğal bir ürün. Hem siz hem de aileniz için günlük yaşamınızda oldukça kullanışlı olan bu sabun adeta doğanın bize bir armağanı gibi. Tüm bu özellikleri ile bu mucizevi sabun hem uygun hem de tamamen bitkisel bir çözüm olarak güvenle kullanılabilecek bir alternatif.

KAYNAK: sondakika

Hakkında Gökay Demirdağ

Ayrıca Kontrol Edin

Geçirdiğiniz Hastalıkların Sebebi Olduğunu Biliyormuydunuz?

Geçirdiğiniz Hastalıkların Sebebi Olduğunu Biliyormuydunuz? Bedenimiz canlı mı, ne dersiniz? Zihinsel anlam da yaşadığımız sorunlar, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir